Показать сообщение отдельно
Непрочитано 17.08.2013, 18:36   #11
Новичок
 
Аватар для mist
 
Регистрация: 12.05.2013
Адрес: Харьков
Возраст: 37
Сообщений: 22
Вы сказали Спасибо: 2
Поблагодарили 4 раз(а) в 4 сообщениях
По умолчанию Re: Рушник. Свадебные рушники

спасибки ,девочки!)ото хоть похвасталась )
Milashka,это так кажется,а если есть цель,определенная дата и начатая работа,то бушь и год вышивать)сейчас смотрю на рушнык и самой не верится,что я когда-то такую работу проделала...
помню на 3-ем месяце работы,я боялась,что не успею и начала вышивать по ночам до 2-3 ночи ,а утром в 8-9 вставала и дальше
Milagros,очень хотелось бы и твои похвастушки увидеть, я так поняла,ты уже один вышила)

а на счет разных сторон (символика),начну снизу:
бахрома-то просто украшение
птички (голубки, лебеди, павлины)-символика любви молодых
если обратили внимание на чем павлины сидят-куст в виде лоно-символ плодородия, продолжения рода...
между павлинами-родовое дерево, на нем видно, сколько у меня (мужа) дедушек, бабушек, родителей, родных теть и дядь, сестер , братьев, так же видно живы ли они на момент вышивания
на стороне мужа вышиты калина, дуб и виноград, чтоб долго не описывать, просто стырили с другого сайта):

КАЛИНА- дерево українського роду, що символізує вірність, відродження, надію, здоров’я. На теренах України гілку калини потайки дарувала дівчина майбутньому нареченому на знак згоди вийти заміж у давні часи калину пов’язували із створенням Всесвіту, з вогняною трійцею: Сонцем, Місяцем та Зорями. Тому й ім’я її походить від старослов’янської назви Сонця – «Коло». А через свій червоний колір ягід калина стала ще й символом крові та безсмертного роду.
ДУБ – символ чоловічої сили, оберіг життєдайної сили свого роду. Це священне дерево, що уособлює собою Перуна, бога сонячної чоловічої енергії, життя та розвитку. Тому парубки та чоловіки завжди мали при собі цей оберіг.
ВИНОГРАД – це символ достатку, працьовитості, благополуччя та душевного спокою.

на моей стороне вышито-розы и мак:
МАК – символ збереження і продовження свого роду.
ТРОЯНДА(РОЗА) – королева квітів, яку шанують в багатьох країнах світу, є символом невмирущої краси і величі, вдячності, благополуччя, безсмертя. А ще говорять, що троянда – провісниця щастя.

дальше -кресты-обереги нашего союза(самое тяжелое и интересное из рушныка),а еще их 4 ,думала сума сойду пока довышиваю их)))
ну и венец:
ВIНЕЦЬ – символізує життєву дорогу, яка має продовжуватись. Тому на весільних рушниках вишивають так, щоб він не був замкненим, як коло. Посередині вінця можна вишити ініціали молодих (з урахуванням нового прізвища нареченої). А над вінцем – корону, яка є аналогією корони, що тримають над головами молодят під час вінчання у церкві.

фУХХХ,вроде ниче не забыла)
mist вне форума   Ответить с цитированием

Реклама